WWW.WALKERSWESTERN.CZ

Jak správně vybrat deku

Přidáno: 2017-02-04 10:12:48
Pokud Vám opravdu záleží na Vašem koni a chcete, aby se cítil dobře za každého počasí, nesmí Vám doma chybět správná deka.

Při výběru deky je třeba brát ohled na velikost koně. Rozměr deky je uváděn v cm jako délka naměřená od kohoutku po kořen ocasu koně. (Nebo jako celková délka od prsou koně po zadní nohy koně.) Deka by neměla odstávat ani koně tlačit či mu bránit v pohybu.


Druhy dek:

- Stájové deky
Jak již název napovídá jsou určeny především k pobytu ve stáji. Tyto deky jsou vyrobeny z lehkých a prodyšných materiálů. Doporučujeme tuto lehkou stájovou deku odkaz ZDE. Nejsou vhodné pro pobyt venku, protože se lehce poškodí a také nejsou nepromokavé. Mohou být vyrobeny z oblíbeného fleesového materilálu nebo jsou z lehkého plátna. V naší nabídce najdete i stájové termodeky.

- Deky proti hmyzu

Letní období a zvláště pak vysoké teploty a výskyt velkého množství hmyzu je pro koně stresující záležitostí.  Pro citlivější koně je vhodná deka proti hmyzu kombinovaná s repelentem.  Zákazníky ověřený repelent Endure od Farnamu u nás navíc nakoupíte za skvělou cenu. Deka proti hmyzu je většinou vyrobena z velmi prodyšného síťovaného a lehkého materiálu. Vyrábí se v klasickém střihu nebo je doplněna o nákrční díl a chrání tak celého koně. Velmi oblíbená je deka Moskito odkaz TADY.
Mezi další vyhledávané deky pro velmi citlivé nebo ekzémové koně patří ekzémová deka (v naší nabídce ji najdete ZDE), která je vyrobena z velmi jemného materiálu, který nedráždí koně a zároveň je natolik prodyšná, aby se kůň pod ní nepotil. Většinou je doplněna o speciální díl pod břicho.

U nás si vyberete z množství barev a a moderních vzorů, jakými bezpochyby je i vzor Zebra. Najdete TADY.


- Výběhové deky

Vyrábí se z pevných a dolných materiálů, které vydrží i větší zátěž. Jsou nepromokavé, lehké a zároveň pohodlné, aby nebránily koni v pohybu. Termodeky se skládají z více vrstev z nichž jedna tvoří vnější, pevnou, voděodolnou vrstvu, další je výplň. Ta se uvádí jako gramáž, která udává počet gramů výplně na m² deky. A poslední vnitřní vrstva je z příjemné ( fleesového, bavlněného) materiálu, která je v kontaktu s koněm. Gramáže se pohybují od 120g až po 550g. Nejoblíbenější jsou střední varianty kolem 300g.
Myslíme i na naše hříbátka, pro která nabízíme kvalitní zimní deku od firmy HKM ZDE.

Kvalitní odlehčená termodeka od firmy Busse s gramáží 120g je deka Professional Light, více o ZDE.
Pokud potřebujete deku s odnímatelným krkem, ale zároveň lehkou, dobře padnoucí a hlavně plně funkční, pak
doporučujeme výběhovou deku ICEFLEX TADY. Její gramáž je 200g.
Pro ty z vás, kteří hledáte klasickou, snadno udržovatelnou deku, máme v nabídce německou kvalitu od firmy HKM, s gramáží 340g  ZDE.
Velmi teplé deky s gramáží 400g a více, s robusního materiálu do (nejen) horských oblastí najdete ZDE.- Odpocovací deky
Slouží jako prostředek pro dosušení koně po práci nebo při přepravě koní za horšího počasí. Většinou jsou vyrobeny z příjemných fleesových materiálů. Jednou z oblíbených fleesových dek je i deka Softice od HKM - TADY.

- Bederní deky
Upevňují se za nebo pod sedlo a  chrání koňská záda před chladem při práci. Můžou být fleesové, nepromokavé, prodyšné,
s podšívkou i bez ní. Copyright © 2019 Walker´s Western. Powered by Zen Cart

Valid XHTML 1.0 Transitional